GUBACHSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 346

GUBACHSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 346 (rus. Gubachinskij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Narodnogo komissariata vnutrennich děl SSSR № 346 nebo zkr. lager GUVPI NKVD SSSR № 346).

V dosud zveřejněných dokumentech není uveden a zmiňují se o něm pouze permští historici. Vznikl zřejmě z Gubachského táborového oddělení BĚREZNICKÉHO TÁBORA HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 241 (viz) a byl dislokován na středním Uralu ve východní části Molotovské (původně do 1940 a od 1957 Permská) oblasti 150 km severovýchodně od Molotova (původně do 1940 a od 1957 Perm) 1 v lokalitě přístavního města Gubacha na řece Kosvě. Zajatci a internovaní pracovali v místních uhelných dolech. V dubnu 1946 byl tábor zrušen a kontingent 6609 zajatců a internovaných převeden do BĚREZNICKÉHO TÁBORA HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 366 (viz).


  1. Viz Běreznický tábor Hlavní správy pro záležitosti válečných zajatců a internovaných Lidového komisariátu vnitra SSSR č. 241 pozn. 1.