SUSLONGERSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 171

SUSLONGERSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 171 (rus. Suslongerskij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Narodnogo komissariata [Ministěrstva vnutrennich děl SSSR № 171 nebo zkr. lager GUVPI NKVD [MVD] SSSR № 171).

Byl zřízen 10. 7. 1944. Nacházel se ve středním Povolží na jihu Marijské autonomní sovětská socialistické republiky (dnes Marijská republika v rámci Ruské federace; mar. Republika Marij El 1) asi sedmdesát kilometrů od hlavního města republiky Joškar-Ola (dnes mar. Ëškar-Ola) v Zvenigovském okresu v lokalitě železniční stanice Suslonger a patrně vznikl reorganizací ze SUSLONGERSKÉHO TÁBORA HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 100 (viz). Kontingent byl až do roku 1947 nasazován na práce pouze uvnitř tábora. Počátkem roku 1948 bylo 245 zajatců a internovaných repatriována do svých zemí a 1174 převedeno do „normálních“ sovětských nápravněpracovních táborů; vzápětí nato byl tábor rozkazem zrušen.


  1. Rovněž Republika Mari El.