ČIRČIKSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 360
ČIRČIKSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 360 (rus. Čirčikskij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Ministěrstva vnutrennich děl SSSR № 360 nebo zkr. lager GUVPI MVD SSSR № 360).
V dosud zveřejněných dokumentech je poprvé uváděn na jaře 1946. Byl rozmístěn ve střední Asii na severovýchodě Uzbecké sovětské socialistické republice (od roku 1991 samostatná Uzbecká republika; uzb. Özbekiston Respublikosy nebo Özbekiston Žumhurijeti) východně od Taškentu v městě Čirčik (uzb. Čyrčyk nebo Chirchiq). Většinu kontingentu tvořili zajatí japonští vojáci a internovaní občané z Mandžuska a Koreje. Zřejmě pracovali společně s vězni ze STAVBY 883 S NÁPRAVNĚPRACOVNÍM TÁBOREM (viz) na stavbě Čirčikského elektrochemického kombinátu 1. Tábor je zmiňován rovněž v dokumentech z počátku roku 1947. Viz rovněž TAŠKENTLAG.
-
Rus. Čirčikskij elektrochimičeskij kombinat nebo zkr. ČEChK; od roku 1975 společnost Elektrochimprom (uzb. Elektrokhimprom). ↩