BOGOSLOVSKÉ TÁBOROVÉ ODDĚLENÍ SEVURALLAGU

BOGOSLOVSKÉ TÁBOROVÉ ODDĚLENÍ SEVURALLAGU (rus. Bogoslovskoje lagernoje otdělenije SEVURALLAGa nebo zkr. Bogoslovskoje LO SEVURALLAGa).

V dochovaných dokumentech je uvedeno v příloze k rozkazu Lidového komisariátu vnitra SSSR z 9.-11. 4. 1943 obsahující seznam rozšiřovaných nebo nově zřizovaných táborů se zabezpečením stavební činnosti Lidovým komisariátem vnitra SSSR 1. Šlo zřejmě o součást SEVURALLAGU (viz) rozmístěnou v severně od Sverdlovska (od roku 1991 znovu historický název Jekatěrinburg) v městě Karpinsk (do roku 1941 hornická osada Bogoslovskij). Tábor měl být do 1. 8. 1943 rozšířen dostavbou na kapacitu 10000 zajatců a příslušníků zvláštního kontingentu 2 určených především pro práci na stavbě Bogoslovské hliníkárny 3. Oddělení se patrně s tehdy zřízeným BOGOSLOVSKÝM TÁBOREM LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA PRO VÁLEČNÉ ZAJATCE A ZVLÁŠTNÍ KONTINGENT (viz) stalo součástí BOGOSLOVSKÉHO TÁBORA HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 197 (viz).


  1. Seznam táborů Lidového komisariátu vnitra pro válečné zajatce a zvláštní kontingent, které mají být rozšířeny nebo nově v roce 1943 zřízeny se zabezpečením stavební činnosti Lidovým komisariátem vnitra SSSR (rus. Perečeň lagerej NKVD dlja soděržanija vojennoplennych i speckontingenta, podležaščich rasšireniju ili organizaciji vnov v 1943 g., s proizvodstvom stroitělnych rabot NKVD SSSR). 

  2. O zvláštním kontingentu viz Amguňlag pozn. 2. 

  3. Viz Bogoslovlag pozn. 8.