TRAKTOROVÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 163

TRAKTOROVÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 163 (rus. Traktornyj lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Ministěrstva vnutrennich děl SSSR № 163 nebo zkr. lager GUVPI MVD SSSR № 163).

V dosud nalezených dokumentech je uveden ve výkazech z dubna 1946. Nacházel se na jihu Ruska ve Stalingradské (dnes Volgogradská) oblasti v městě Stalingrad (dnes Volgograd) a zajatci a internovaní (především němečtí a rumunští vojáci) pracovali na obnově zdejšího válkou zničeného známého závodu na výrobu traktorů 1. Tábor byl rozmístěn nedaleko závodu. V červenci téhož roku byla jeho správa sloučena se správou BEKETOVSKÉHO TÁBORA HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 108 (viz) a zřejmě následovalo splynutí obou táborů.


  1. Dnes akciová společnost Volgogradský závod na výrobu traktorů (rus. akcioněrnoje obščestvo [AO] Volgogradskij traktornyj zavod).