ASTRACHANSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 204

ASTRACHANSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 204 (rus. Astrachanskij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Narodnogo komissariata [Ministěrstva] vnutrennich děl SSSR № 204 nebo zkr. lager GUVPI NKVD [MVD] SSSR № 204).

Vznikl v roce 1945 na jihu Ruska v Povolží na území bývalé Astrachanské gubernie v tehdejší Stalingradské (dnes Volgogradská) oblasti v ústí Volhy do Kaspického moře v přístavu Astrachani přejmenováním ASTRACHANSKÉHO TÁBORA SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 204 (viz). Zajatci a internovaní pracovali především pro Lidový komisariát říční dopravy SSSR (rus. Narodnyj komissariat rečnogo flota SSSR nebo zkr. Narkomrečflot SSSR) v závodech Astrachanrečstroj a v Kirovových loděnicích (rus. Sudověrf im. S. M. Kirova) v Astrachani a pro Lidový komisariát elektráren SSSR (rus. Narodnyj komissariat elektrostancij SSSR nebo zkr. Narkomat el.-st. SSSR) na rekonstrukci Astrachanské státní okresní elektrárny (rus. Astrachanskaja Gosudarstvennaja rajonnaja elektrostancija nebo zkr. Astrachangres). Tábor je zmiňován také v záznamech z roku 1949.