SUMSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 134

SUMSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU [od roku 1946 MINISTERSTVA] VNITRA SSSR č. 134 (rus. Sumskij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Narodnogo komissariata [Ministěrstva] vnutrennich děl SSSR № 134 nebo zkr. lager GUVPI NKVD [MVD] SSSR № 134).

Vznikl v roce 1945 na severovýchodě Ukrajinské sovětské socialistické republiky (od roku 1990 samostatná Ukrajinská republika) v Sumské oblasti (ukr. Sumska oblast) zřejmě přejmenováním ULJANOVSKÉHO TÁBORU SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 134 (viz) po přestěhování jeho správy ze železniční stanice Uljanovsk (dnes ukr. Uljanyvka) necelých padesát kilometrů jihovýchodně do hlavního města oblasti Sumy. Byl určen pro zajaté Němce a společně s Německem bojující rumunské a maďarské vojáky a pro internované příslušníky různých národů. Koncem roku 1947 byl zrušen.