PEREMYŠLSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 275

PEREMYŠLSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 275 (rus. Peremyšljanskij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Narodnogo komissariata vnutrennich děl SSSR № 275 nebo zkr. lager GUVPI NKVD SSSR № 275).

Vznikl v roce 1945 na západě Ukrajinské sovětské socialistické republiky (od roku 1990 samostatná Ukrajinská republika) ve Lvovské oblasti (ukr. Lvivska oblast) 35 km jihovýchodně od Lvova (ukr. Lviv) v městě Peremyšljany (ukr. Peremišljani). Tábor byl určen pro zajaté německé vojáky a společně s Německem bojující rumunské a maďarské vojáky a pro internované Poláky a příslušníky dalších národů. Byl zrušen v následujícím roce a zřejmě reorganizován na táborové oddělení LVOVSKÉHO TÁBORA HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 275 (viz).