KRASNOURALSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 245

KRASNOURALSKÝ TÁBOR HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH LIDOVÉHO KOMISARIÁTU VNITRA SSSR č. 245 (rus. Krasnoural skij lager Glavnogo upravlenija po dělam vojennoplennych i internirovannych Narodnogo komissariata vnutrennich děl SSSR № 245 nebo zkr. lager GUVPI NKVD SSSR № 245).

Je zmíněn v dosud zveřejněných dokumentech z roku 1945. Nacházel se na středním Uralu ve Sverdlovské oblasti 120 km severně od Sverdlovsku (od roku 1991 znovu historický název Jekatěrinburg) v lokalitě města Krasnouralska se správou v 48 km jižně se nacházejícím Nižním Tagilu. Kontingent tvořili němečtí a zejména maďarští zajatci a internovaní Ukrajinci. V táboře byla vysoká úmrtnost: jen v lednu 1945 zemřelo 172 zajatců a internovaných a v prvních dvaceti dnech února již 317 1. V dalších letech není tábor v oficiálních výkazech uváděn; patrně byl nahrazen KRASNOURALSKÝM TÁBOREM HLAVNÍ SPRÁVY PRO ZÁLEŽITOSTI VÁLEČNÝCH ZAJATCŮ A INTERNOVANÝCH MINISTERSTVA VNITRA SSSR č. 376 (viz).


  1. Táborový hřbitov v Krasnouralsku byl v šedesátých letech likvidován.